Ile kosztuje obsługa prawna?

Wynagrodzenie adwokata jest uzależnione od wielu czynników. Jedne sprawy są prostsze, wymagają niewielkiego nakładu pracy adwokata, inne są skomplikowane, a ich prowadzenie to żmudne i długotrwałe zadanie. Nie ma więc jednolitych stawek. Są one każdorazowo ustalane na linii zlecający – adwokat, w oparciu o takie kryteria jak: rodzaj i złożoność sprawy, konieczna aktywność adwokata przed sądami bądź innymi organami, czas jaki musi on poświęcić na zbadanie i bieżące doglądanie sprawy, czy też inne, związane np. z koniecznością dalekich dojazdów poza miejscowość siedziby adwokata.

Wynagrodzenie może być ustalone za całość sprawy, za poszczególne czynności podejmowane przez adwokata, bądź też w oparciu o stawkę godzinową. Rozliczenie może odbywać się ratalnie, bądź w inny sposób ustalony z adwokatem sposób. Wynagrodzenie może być również częściowo uzależnione od wyniku sprawy, np. wygrania procesu.

Adwokaci w obecnych czasach, w kwestiach rozliczeń są elastyczni. Warto więc już na pierwszym spotkaniu powiedzieć o możliwościach finansowych oraz możliwym sposobie uiszczania wynagrodzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Treść komentarza